top of page

Громадська діяльність

Підтоплення грунтовими та ливневими водами - одна з найактуальніших проблем міста Вільнянськ Запорізької області.

     Восени 2015 року вимушеним заходом стало порушення питання, що до захисту північно - західної частини міста Вільнянськ Запорізької області від підтоплення грунтовими та ливневими водами в період дощів та танення снігу. Довелось вирішувати давню проблему своїх рідних та земляків. Адже вперше ще в 2004 році в цій місцині підземні води декілька років підряд вже затоплювали підвали та нищили припаси земляків, псували споруди, заважали вести присадибне господарство. Ше тоді в 2004 році я організував звернення місцевих мешканців до тодішнього голови Вільнянської міської ради Стефаненка В.М. В отриманій від голови міськради відповіді було сказано, що часково міри вжито, а ще решта заплановано. Тоді природа відступила. Однак з часом, за останні 10 років, в цьому ж районі міста внаслідок антропогенного впливу та певних природних факторів, проблема набрала ще більшого розміру і потребує вже застосування радикальних заходів для її вирішення. З цього приводу мною було знову залучено громадськість до порушення питання на рівні органів місцевого самоврядування. Я особисто пройшов усні консультації в Департаменті екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації. Було складено колективне звернення за підписами місцевих мешканців до Вільнянського міського голови Мусієнко Н.О. Влітку 2015 року на громадських слуханнях народного депутата Верховної Ради України Кривохатько В.В. йому також було вручено звернення громадян з пакетом зібраних матеріалів, що підтверджують факти та вірогідні причини підтоплення окремих районів міста. А міський голова Мусієнко Н.О. на цьому ж зібранні запевнила і народного депутата Верховної Ради, і місцевих мешканців, що ця проблема вже відома, що буде вирішуватись і кошти на її вирішення у міста є! Напередодні цього до вирішення питання підключились народні депутати вільнянської міської ради Гончарова Л.І.,та Бумажний В.В.,а також Салякін А.О., який з жовтня 2015 року почав обіймати посаду Голови Вільнянської районної державної адміністрації. А найбільш дієву та результативну роботу розгорнула начальник вільнянської дільниці водовідведення Котельнікова С.І. До вирішення проблеми підключався начальник відділу цивільного захисту Вільнянської районної державної адміністрації

     В результаті звернення до народного депутата Верховної Ради України Кривохатько В.В. та до місцевих органів влади до вирішення проблеми було підключено керівництво Запорізької обласної державної адміністрації. Проведено інженерно - геодезичні вишукування відповідною науково - дослідною організацією.  На сьогодні питання що до боротьби з майбутнім імовірним підтопленням проводиться вже цілеспрямовано, але найбільш імовірно, що не в плановому порядку... Майбутня весна покаже... Саме з цього приводу вважаю за доцільне організувати та налагодити роботу системи громадського контролю за вирішенням проблеми.Чим і займаюсь останнім часом.

 

 

 

 

 

22 грудня 2015 року було проведено зустріч з головою райдержадміністрації Салякіним А.О.

Голова райдержадміністрації у конструктивному діалозі підтвердив свою участь та зацікавленість у вирішенні проблеми що до підтоплення.

http://vilnyansk-rda.gov.ua/news/virshennya-aktualnix-pitan-blagoustroyu-msta-vlnyansk

 

 

22.12.2015. Ще одна зустріч відбулася з начальником Вільнянської дільниці водовідведення Котельніковою С.І. Світлана Іванівна з самого початку, коли їй стало відомо про критичну картину з непрогнозованим підйомом грунтових вод під містом, найактивніше включилась в роботу. На сьогоднішній день вже готова та знаходиться у Вільнянській міській адміністрації перша частина проектної документації, що до ліквідації цього природно - антропогенного явища під містом Вільнянськ Запорізької області. Зокрема проведено інженерно-геодезичні вишукування. Друга частина проекту стосовно проектування необхідних для цього робіт ще знаходиться на стадії розробки в проектно - вишукувальному інституті.

Ура!  Перемога!

Влітку 2018 року врешті розпочалось практичне виконання робіт, що до ліквідації підтоплення! 
Документи листування з органами влади та управління
8.
bottom of page